niedziela, 17 listopada 2013

Czy w czasie kryzysu warto inwestować w banknoty

Istnieje zasada, że w czasie kryzysu nie opłaca się inwestować w banknoty, ponieważ tracą one na wartości. Jednak mimo wszystko warto zastanowić się nad inwestycją w ten produkt numizmatyczny. Warto się zastanowić pod warunkiem, że nie liczymy na szybki zysk. Jeśli potraktujemy to jako inwestycję na lata, to może się okazać, iż całkiem nieźle na tym zarobimy. Dlaczego? Chociażby dlatego, że rzeczywiście wartość banknotów maleje w okresie kryzysu. Dzięki temu mniej wydamy na inwestycję, a jak odczekamy odpowiednią ilość czasu ze sprzedażą, to zysk może nas naprawdę zadowolić.Wybierając banknoty zwracajmy uwagę nie tylko na ich nakład, ale także na inne znaki szczególne. Zresztą taka sama zasada panuje w przypadku inwestowania w monety. Patrzmy na to, co znajduje się na banknocie oraz na jego numer seryjny. Może się bowiem okazać, że nawet zwykły banknot wypłacony z bankomatu może być warty więcej niż jego cena nominalna. Sprawdzanie numerów seryjnych banknotów powinno stać się więc naszym nawykiem. Być może będziemy mieć szczęście i bez żadnej inwestycji uda nam się pomnożyć kapitał. Warto wiedzieć, że największą wartość posiadają banknoty, które charakteryzują się niskim bądź nietypowym numerem seryjnym. Może to być, np. numer składający się z samych 9 lub 5. Taki numer sprawia, że banknot staje się wyjątkowy i na rynku numizmatycznym jego wartość znacznie przekracza cenę nominalną.

Opłaca się więc nawet w czasie kryzysu inwestować w banknoty. Należy jednak robić to świadomie i nie nastawiać się na szybki zysk. Jeśli zależy nam na w miarę szybkim zysku, to inne produkty numizmatyczne (np. monety) wydają się być lepszym rozwiązaniem.

1 komentarz:

  1. Mam wrażenie że te banknoty z nietypowymi numerami seryjnymi to "giną" zanim dotrą do banku albo w banku pracownicy sobie wymieniają. No chyba że gdzieś się prześlizgnie i trafimy na taki banknot w bankomacie. Szansa? Pewnie jak wygrać w totka;)

    OdpowiedzUsuń