niedziela, 22 września 2013

Zarządzanie finansami a inwestowanie

Efektywne i świadome zarządzanie finansami to nie tylko oszczędzanie na swoją przyszłość czy przyszłość swojego dziecka. To również inwestowanie. Inwestujemy swój kapitał oczywiście w takim samym celu - chcemy zapewnić sobie lub swojej rodzinie stabilność finansową.

Inwestowanie to część racjonalnego zarządzania finansowego, która zazwyczaj przynosi największe zyski. Nie trzeba mieć dużego kapitału, żeby zacząć inwestować. Czasem wystarczy nawet niewielka kwota, aby zacząć pomnażać swoje oszczędności.Najbardziej popularnymi formami oszczędzania są rachunki oszczędnościowe lub konta osobiste. Na takie instrumenty najczęściej się decydujemy, ponieważ nie są one ryzykowne. Inną, bardziej ryzykowną, formą oszczędzania jest właśnie inwestowanie. Możemy inwestować praktycznie we wszystko: nieruchomości, obligacje, akcje, papiery wartościowe, metale szlachetne. Wybór jest naprawdę ogromny, a cel każdego instrumentu jest taki sam: żeby zarobić jak najwięcej.

Dzisiaj inwestowanie nie jest aż tak bardzo obarczone ryzykiem jak w przeszłości, chociaż nadal podejmując nieodpowiednią decyzję możemy wiele stracić. Jednak dziś na rynku można znaleźć takie instrumenty finansowe, które zapewniają nam minimalne ryzyko. Mowa tu chociażby o lokatach strukturyzowanych, w których połowa naszego kapitału bezpiecznie zarabia na lokacie, a połowa jest inwestowana na giełdzie. Wybierając taki instrument zawsze mamy pewność, że nie stracimy wszystkich oszczędności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz