wtorek, 8 października 2013

Czy produkty numizmatyczne są dobrą lokatą ?

Dobra lokata to taka lokata, która przyniesie nam zysk nawet w czasie kryzysu. Właśnie z tego powodu produkty numizmatyczne uważa się za jeden z najlepszych sposobów inwestowania. Wzrost zainteresowania produktami numizmatycznymi wzrasta w szczególności teraz.

Przyczyną jest zła sytuacja w gospodarce. Nie da się bowiem ukryć faktu, że kryzys jest widoczny i coraz częściej szukamy sposobu na pomnożenie swojego kapitału. Interesujemy się produktami numizmatycznymi, ponieważ te aktywa wydają się być odporne na złą sytuację na rynku. W szczególności dobrą lokatą są wszelkiego rodzaju monety kolekcjonerskie i lokacyjne. Wartość pieniądza papierowego maleje bowiem w czasie kryzysu, a wartość buliona wzrasta. Najlepiej inwestować więc w monety w momencie gdy sytuacja w kraju jest stabilna, a sprzedawać je w czasie kryzysu. Wiadomo jednak, że nie da się przewidzieć dokładnie kryzysu gospodarczego. Na szczęście nawet inwestując teraz w numizmaty można zyskać.Za produktami numizmatycznymi przemawia również fakt, iż są łatwo dostępne i nie trzeba mieć wielkich oszczędności, żeby zacząć w nie inwestować. Ich cena systematycznie wzrasta, więc zysk z monet tak naprawdę uzależniony jest od naszej decyzji sprzedaży. W przypadku produktów numizmatycznych wystarczy bowiem jedynie obserwować kiedy najlepiej sprzedać numizmaty. Pamiętajmy, że wartość, np. złotej monety to nie tylko wartość kruszywa, z którego została wykonana, ale także jej wartość kolekcjonerska, która czasami jest bardzo wysoka.

Obecnie produkty numizmatyczne zaliczają się chyba do najlepszych lokat, ponieważ zawsze można na nich zyskać - ryzyko straty kapitału w tej sytuacji jest praktycznie minimalne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz