czwartek, 31 października 2013

Sztabki czy monety ?

Początkujący inwestorzy często mają dylemat czy lepiej inwestować w monety czy też sztabki ze srebra lub złota. Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia, ponieważ zarówno na sztabkach, jak i na monetach można zarobić.

Na samym początku lepszym rozwiązaniem wydają się być sztabki. Można zacząć, np. od srebrnych sztabek o niewielkiej wadze. W takim przypadku koszt inwestycji będzie niewielki i w miarę szybko można zauważyć, że nasz kapitał się pomnaża. Dobrą lokatą są także monety inwestycyjne i kolekcjonerskie.Decydując się na inwestowanie w poszczególne egzemplarze też wydajemy mało, a możemy sporo zyskać.
W przypadku, gdy mamy większy kapitał, warto zastanowić się zarówno nad zainwestowaniem w monety, jak i w sztabki. Urozmaicone inwestowanie daje bowiem najlepsze rezultaty. Trzeba wziąć pod uwagę to, iż raz znacznie w górę pójdzie cena złota raz srebra. Dlatego nie warto skupiać się jedynie na srebrnych bądź złotych numizmatach. Najlepiej inwestować w obydwa kruszywa - wtedy mamy większą pewność, że będziemy zadowoleni w przyszłości z ilości zgromadzonych pieniędzy na swoim koncie.

Inwestowanie w sztabki i monety trochę różni się od siebie. Inwestowanie w sztabki daje nam bowiem zysk przede wszystkim związany ze wzrostem ceny kruszywa, z którego sztabka została wykonana. W przypadku monet jest trochę inaczej, ponieważ na ich cenę wpływa również ich wartość kolekcjonerska. Dlatego czasami monety są więcej warte od sztabek. Co prawda istnieją na rynku sztabki kolekcjonerskie, ale w inwestowanie w nie jeszcze nie jest aż tak bardzo popularne. Może w przyszłości to się zmieni.

1 komentarz:

  1. Chyba właśnie inwestowanie w monety jest lepsze. Sztabka jest sztabka, a moneta kolekcjonerska może nabrać swojej wartości ze względu na to co na niej jest wybite itd

    OdpowiedzUsuń